Копти: Разлика помеѓу преработките

Одземени 54 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Наводи: Исправка на предлошка, replaced: Источно Православна и Православие Етничка група → Православни народи
с (Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
с (→‎Наводи: Исправка на предлошка, replaced: Источно Православна и Православие Етничка група → Православни народи)
{{наводи}}
 
{{Православни народи}}
{{Источно Православна и Православие Етничка група}}
{{Нормативна контрола}}