Разлика помеѓу преработките на „Гагаузи“

Одземени 54 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Исправка на предлошка, replaced: Источно Православна и Православие Етничка група → Православни народи
с (→‎Наводи: Исправка на предлошка, replaced: Источно Православна и Православие Етничка група → Православни народи)
 
{{Турски народи}}
{{Православни народи}}
{{Источно Православна и Православие Етничка група}}
 
{{Нормативна контрола}}