Разлика помеѓу преработките на „11 ноември“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански)
 
{{Ноември {{CURRENTYEAR}}}}
'''11 ноември''' — 315-иот ден во годината според [[ГригоријанскиГрегоријански календар|григоријанскиотгрегоријанскиот календар]]
(316-и во [[престапна година]]). Остануваат 50 денови до крајот на годината.