Разлика помеѓу преработките на „27 јануари“

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: ''' е → ''' —)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: григоријански → грегоријански, Григоријански → Грегоријански)
 
{{Јануари {{CURRENTYEAR}}}}
'''27 јануари''' — 27-иот ден во годината според [[ГригоријанскиГрегоријански календар|григоријанскиотгрегоријанскиот календар]]. Остануваат 338 денови до крајот на годината (339 во [[престапна година|престапна]]).
 
{{#ifexist:27 јануари (настани) |'''Настани:''' {{:27 јануари (настани)}}}}