Разлика помеѓу преработките на „Данска“

Додадени 10 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Потекло на поимот: Јазично подобрување, replaced: == Етимологија == → == Потекло на поимот ==
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (3))
с (→‎Потекло на поимот: Јазично подобрување, replaced: == Етимологија == → == Потекло на поимот ==)
острови]].
 
== Потекло на поимот ==
== Етимологија ==
 
== Историја ==