Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Моментален состав: Правописна исправка, replaced: Андреа → Андреја
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
с (→‎Моментален состав: Правописна исправка, replaced: Андреа → Андреја)
{{fs player |no=14 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Федерико Матиело]] }}
{{fs player |no=15 |nat=ITA |pos=DF |name=[[Ибрахима Мбаје]] }}
{{fs player |no=16 |nat=ITA |pos=MF |name=[[АндреаАндреја Поли]] }}
{{fs player |no=17 |nat=GHA |pos=MF |name=[[Годфред Донса]] }}
{{fs player |no=18 |nat=SWE |pos=DF |name=[[Филип Еландер]] }}