Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
Правописна исправка, replaced: Андреа Пирло → Андреја Пирло (4)
с (→‎Рекорди: Македонски назив на предлошка, replaced: Cite news → наведени вести)
с (Правописна исправка, replaced: Андреа Пирло → Андреја Пирло (4))
| Селектор= {{знамеикона|Италија}} [[Лујџи Ди Бјаџо]]
| Капитен= [[Матео Бјанкети]]
| Најмногу натпревари= [[АндреаАндреја Пирло]] (46)
| Најдобар стрелец= [[Алберто Џилардино]] (19)
| Домашен стадион=
!Период
|-
|'''[[АндреаАндреја Пирло]]'''
| style="border-left:solid 1px #003399" |'''46''' (16)
|1998-2002
|2000-2004
|- bgcolor="#EFEFEF"
|[[АндреаАндреја Пирло]]
| style="border-left:solid 1px #003399" |'''16''' (46)
|1998-2002
|}
{{col-3}}
[[Податотека:Pirlo.jpg|thumb|right|160px|[[АндреаАндреја Пирло]] играч со најмногу настапи во оваа селекција и втор на листата на стрелците.]]
{{col-end}}
{{col-end}}