Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Рекорди: Македонски назив на предлошка, replaced: Cite news → наведени вести
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (18))
с (→‎Рекорди: Македонски назив на предлошка, replaced: Cite news → наведени вести)
{{col-end}}
 
* [[Федерико Бонацоли]] е моментално најмладиот играч кој го направил своето деби за италијанската репрезентација под 21 година, на возраст од 17 години и 6 месеци.<ref>{{Citeнаведени newsвести|url=http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=25084|title=Crisetig, esordio da record con l'Under 21|editor=Fcinternews.it|access-date=6 септември 2012}}</ref>
 
==Селектори==