Разлика помеѓу преработките на „Лукас Подолски“

Додадени 18 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (2))
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
| birth_date = {{birth date and age|1985|06|04|df=yes}}
| birth_place = [[Гливице]], [[Полска]]
| height = 1.82 m<ref>{{citeнаведени newsвести |title=Player Profile: Lukas Podolski |url=http://www.skysports.com/football/player/0,,11670_284348,00.html |publisher=Sky Sports|accessdate=31 July 2012}}</ref>
| position = напад<ref name=PodolskiArsenalProfile>{{Наведена мрежна страница|title=Lukas Podolski|url=http://www.arsenal.com/first-team/players/lukas-podolski|work=Arsenal Football Club|accessdate=20 August 2012}}</ref>
| currentclub = {{Fb team Arsenal}}