Разлика помеѓу преработките на „Рудолф Горник“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
Автор е на повеќе од 60 научни и стручни дела од областа на селекцијата, одгледувањето, производството и преработката на тутунот.
 
Починал на 19 февруари 1980 година во [[Загреб]].
 
[[Категорија:Агрономи]]