Разлика помеѓу преработките на „Рудолф Горник“

Додадени 18 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
'''Рудолф Горник''' (Сремска Митровица, Војводина, 1. април 1898 – Загреб, 19. февруари 1980) – инженер-агроном, основоположник на [[тутун]]ската наука во Македонија и во Југославија, посебно во областа на селекцијата.
 
== Биографија ==