Бакирќој: Разлика помеѓу преработките

Додадени 87 бајти ,  пред 2 години
+image #WPWPTR #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (2))
(+image #WPWPTR #WPWP)
| website = {{URL| www.bakirkoy.bel.tr | www.bakirkoy.bel.tr }}
}}
[[Image: Bakırköy Marina... - panoramio.jpg|thumb|300px|right| Bakırköy Marina ]]
 
'''Бакирќој''' ({{lang-tr|Bakırköy}}) — големa и најгусто населена населба на станбени објекти во [[Истанбул]], [[Турција]], на европската страна од градот, помеѓу главниот пат E5 и брегот на [[Мраморно Море]]. Местото е важен трговски центар за Истанбул.
 
916

уредувања