Разлика помеѓу преработките на „Ограѓе (Горачино)“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
с
→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: — Депо → — депо
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: (1996).''Археолошка карта на Република Македонија''. Стр. → (1996). ''Археолошка карта на Република Македонија''.)
с (→‎Поврзано: Форматна исправка, replaced: — Депо → — депо)
 
== Поврзано ==
*[[Горачино (археолошко наоѓалиште)|Горачино]] — Деподепо на монети од римското време;
*[[Горачино]];
*[[Список на археолошки наоѓалишта во Штипско]];