Разлика помеѓу преработките на „Плевел“

Додадени 3 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(дополнување #WPWP #WPWPMK)
'''Плевел''' (или '''коров''') — [[растение]] што расте на место што не му одговара на [[градинар]]от или на [[земјоделец]]от.
 
== Примери корована коров ==
<gallery>
Податотека:Taraxacum sect Ruderalia 020.jpg|[[Глуварче]] тешко се искоренува затоа ште неговото [[семе]] го разнесува и најслабиот [[ветер]].
1.682

уредувања