Разлика помеѓу преработките на „Плевел“

Додадени 264 бајти ,  пред 1 година
дополнување #WPWP #WPWPMK
(дополнување #WPWP #WPWPMK)
(дополнување #WPWP #WPWPMK)
Податотека:Agrostemma githago674466017.jpg|[[Кукол]] кој влегол и во [[поговорка]]та како би ги дочарал лошите луѓе меѓу добри,
но поточно е растение со убав [[цвет]] од семејството на [[каранфил]]и.
Orobanche minor-02 (xndr).jpg|[[Мало бунарче]], паразитско растение кое живее на коренот на растението-домаќин, исто така е чест коров на полињата со [[луцерка]]
</gallery>
 
1.682

уредувања