Разлика помеѓу преработките на „Плевел“

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
дополнување #WPWP #WPWPMK
(дополнување #WPWP #WPWPMK)
(дополнување #WPWP #WPWPMK)
Податотека:Taraxacum sect Ruderalia 020.jpg|[[Глуварче]] тешко се искоренува затоа ште неговото [[семе]] го разнесува и најслабиот [[ветер]].
Податотека:20050716-004-thistle.jpg|[[Паламида]] е [[глава]] чии цветови можат да бидат во различни бои.
ДатотекаПодатотека:Polygonum persicaria bgiu.jpg|[[Лисец]] или [[воден бибер]] тешко се искоренува од обработливото земјиште.
</gallery>
 
1.682

уредувања