Разлика помеѓу преработките на „Плевел“

Додаден 281 бајт ,  пред 1 година
дополнување #WPWP #WPWPMK
с
(дополнување #WPWP #WPWPMK)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Плевел''' (или '''коров''') — [[растение]] што расте на место што не му одговара на [[градинар]]от или на [[земјоделец]]от.
 
== Примери корова ==
<gallery>
Податотека:Taraxacum sect Ruderalia 020.jpg|[[Глуварче]] тешко се искоренува затоа ште неговото [[семе]] го разнесува и најслабиот [[ветер]].
</gallery>
 
 
{{Земјоделство-никулец}}
1.682

уредувања