Кинешма: Разлика помеѓу преработките

Додадени 107 бајти ,  пред 2 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —)
(#WPWPMK #WPWP)
[[Податотека:Kineshma.jpg|мини|Кинешма пред Руската револуција]]
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Кинешма''' ({{lang-ru|Кинешма}}) — град во [[Ивановска област|Ивановската област]], [[Русија]].
1.677

уредувања