Разлика помеѓу преработките на „Полокване“

Додадени 26 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ca:Polokwane, pdc:Pietersburg Брише: fa:پولوکوين)
[[Категорија:Градови во Јужноафриканската Република]]
 
[[bg:Полокване]]
[[af:Pietersburg]]
[[ar:بولوكوان]]
Анонимен корисник