Финале на УЕФА Лигата на шампионите во 2014 година: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (4))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
| event = [[УЕФА Лига на Шампиони 2013–14]]
| team1 = [[ФК Реал Мадрид|Мадрид]]
| team1association = {{flagiconзнамеикона|ESP|size=30px}}
| team1score = 4
| team2 = [[ФК Атлетико Мадрид|Атлетико Мадрид]]
| team2association = {{flagiconзнамеикона|ESP|size=30px}}
| team2score = 1
| details = После регуларно време [[Overtime (sports)#Association football|дополнително време]]