Разлика помеѓу преработките на „Анѓелко Вулетиќ“

Додадени 12 бајти ,  пред 4 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox Writer → Инфокутија Писател)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
 
| image =
| birth_date = {{birth date|1933|02|06|df=y}}
| birth_place = {{flagiconзнамеикона|Босна и Херцеговина}}[[Требимља]] кај [[Требиње]], [[БиХ]], [[Кралство Југославија]]
| death_date =
| death_place =