Каталуња (патека): Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎Наводи: Погрешно заведена каегорија using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
|Turns = 16
|Record_time = 1:21.670
|Record_driver = {{flagiconзнамеикона|FIN}} [[Кими Раиконен]]
|Record_team = [[ферари]]
|Record_year = [[2008 Шпанско Гранд При|2008]]