Драго Маневски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (3))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
| опис =
| прекар =
| роден-место = {{роден во|Марино}}, {{flagiconзнамеикона|SR Macedonia}} [[СР Македонија]]
| починал-место = [[Требош]]
| држава = {{МКД}}