Ичиџи Отани: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 3 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
 
{{Infobox football biography 3
|playername={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} {{PAGENAME}}
|image=
|dateofbirth={{birth date|1912|8|31|df=yes}}
|clubnumber=
|years1=|clubs1=|caps1=|goals1=
|nationalyears1=1934|nationalteam1={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=3|nationalgoals1=1
}}
'''Ичиџи Отани''' — поранешен (роден {{роден на|31|август|1912}} - починал на {{починал на|23|ноември|2007}}) — [[Јапонија|јапонски]] [[фудбал]]ер.
==Статистика==
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!colspan="3"|{{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]
|-
!Сезона!!Настапи!!Голови