Јуичиро Нагаи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 2 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
 
{{Infobox football biography 3
|playername={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} {{PAGENAME}}
|image=
|dateofbirth={{birth date and age|1979|2|4|df=yes}}
|years5=2014|clubs5=[[Arterivo Wakayama]]|caps5=|goals5=
|years6=2015–|clubs6=[[Thespakusatsu Gunma]]|caps6=|goals6=
|nationalyears1=2003|nationalteam1={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=4|nationalgoals1=1
}}
'''{{PAGENAME}}''' (роден {{роден на|4|февруари|1979}}) — [[Јапонија|јапонски]] [[фудбал]]ер.
==Статистика==
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!colspan="3"|{{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]
|-
!Сезона!!Настапи!!Голови