Коџи Наката: Разлика помеѓу преработките

Додадени 48 бајти ,  пред 3 години
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (4)
[проверена преработка][проверена преработка]
с Стилска исправка, replaced: ) е → ) —
с Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (4)
 
Ред 15:
|years3=2006–2008 |clubs3={{Fb team Basel}} |caps3= 62 |goals3= 3
|years4=2008–2014 |clubs4={{Fb team Kashima Antlers}} |caps4= 122 |goals4= 6
|nationalyears1=2000–2007 |nationalteam1={{flagiconзнамеикона|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]] |nationalcaps1=57 |nationalgoals1=2
}}
 
Ред 26:
== Титули ==
=== Клупски ===
==== {{flagiconзнамеикона|Јапонија}} Кашима Антлерс ====
*'''[[Џеј лига 1]]''' (5) : 1998, 2000, 2001, 2008, 2009
*'''[[Емперорс куп (Јапонија)|Емперорс куп]]''' (2) : 2000, 2010
Ред 32:
*'''[[Suruga Bank Championship]]''' (2) : 2012, 2013
 
==== {{flagiconзнамеикона|Франција}} Олимпик Марсеј ====
*'''{{Трофеј-Интертото куп}} [[УЕФА Интертото куп]]''' (1) : 2005
 
==== {{flagiconзнамеикона|Швајцарија}} Базел ====
*'''{{Трофеј-Швајцарија (Супер лига)}} [[Швајцарска Супер лига]]''' (1) : 2007-2008
*'''{{Трофеј-Фудбалски куп на Швајцарија}} [[Фудбалски куп на Швајцарија|Куп на Швајцарија]]''' (2) : 2006-2007, 2007-2008