Разлика помеѓу преработките на „Змитрок Бјадула“

Додадени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎Наводи: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
| death_date = {{death date and age|1941|11|3|1886|4|23||df=y}}
| death_place = [[Орал]], [[Казашка Советска Социјалистичка Република|Казашката ССР]], [[Сојуз на Советските Социјалистички Републики|СССР]]
| nationality = {{flagiconзнамеикона|Belarus}} Белорус
| field = [[Поет]], [[Политика|политички]] активист, [[прозаист]]
}}