Разлика помеѓу преработките на „Вилхелм Вин“

Додадени 12 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга (4))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
 
| death_place = [[Минхен]], [[Германија]]
| spouse = Луиз Мелер (1898)
| nationality = {{flagiconзнамеикона|Germany}} Германец
| field = [[Физика]]
| workplaces = [[Гисенски универзитет]]<br>[[Вирцбуршки универзитет]]<br>[[Минхенски универзитет]]<br>[[Колумбиски универзитет]]