ФК Херенвен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (2))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
{{Infobox football club
| clubname = {{flagiconзнамеикона|Холандија}} Херенвен
| current = ФК Херенвен сезона 2013–14|
| image =
| ground = [[Стадион Абе Ленстра|Абе Ленстра]]<br/>[[Херенвен]], [[Холандија]]
| capacity = 26,800
| owner = {{flagiconзнамеикона|Холандија}} Гастон Споре
| chrtitle = Претседател |
| manager = {{flagiconзнамеикона|Холандија}} [[Двајт Лодевегес]]
| mgrtitle = Тренер |
| league = [[Ередивизи]]