Сасунско востание (1894): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
| result = Задушување на востанието<br>масакрирање на ерменскиот народ во империјата
| combatants_header =
| combatant1 = {{flagiconзнамеикона|Armenia}} Ерменски револуционери
*[[Социјалдемократска партија Хунчакијан|Социјалдемократска партија]]
| combatant2 = {{Flag|Ottoman Empire}}