Разлика помеѓу преработките на „Договор од Ајналикавак“

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (→‎Наводи: Јазична исправка, replaced: Руската империја → Руската Империја using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
| signatories =
| parties =
* {{flagiconзнамеикона|Russian Empire}} [[Руска Империја]]
* {{flagiconзнамеикона|Ottoman Empire}} [[Османлиско Царство]]
| depositor =
| citations =