Разлика помеѓу преработките на „Шон Малоуни“

Додадени 24 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: ) е → ) —)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
==Титули==
==={{flagiconзнамеикона|Шкотска}} Селтик===
* '''[[Шкотска Премиер лига]] (5):''' 2000–01, 2001–02, 2003–04, 2005–06, 2006–07
* '''[[Шкотски Куп]] (5):''' 2001, 2004, 2005, 2007, 2011
* [[Куп на УЕФА]] : 2003-вицешампион
 
=== {{flagiconзнамеикона|Англија}} Виган Атлетик ===
*'''[[ФА Куп]]''' (1) : 2012-13