Разлика помеѓу преработките на „Диомидови Острови“

Додадени 24 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Flagicon → знамеикона (2)
с (Исправка на име, replaced: цитирани вести → наведени вести using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Flagicon → знамеикона (2))
| density_km2 =
| ethnic groups =
| country = {{Flagiconзнамеикона|Russia}} [[Русија]] / {{Flagiconзнамеикона|United States}} [[САД]]
| additional info =
}}