Разлика помеѓу преработките на „Рибница (Молдавија)“

с
→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
 
 
==Збратимени градови==
*{{flagiconзнамеикона|RUS}} [[Дмитров]], [[Русија]]
*{{flagiconзнамеикона|UKR}} [[Виницја]], [[Украина]]
*{{flagiconзнамеикона|UKR}} [[Хола Пристан]], [[Украина]]
 
==Наводи==