Разлика помеѓу преработките на „Робињо“

Додадени 24 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
| nationalyears1 = 2004
| nationalyears2 = 2003–2017
| nationalteam1 = {{flagiconзнамеикона|Бразил}} [[Олимписка фудбалска репрезентација на Бразил|Бразил 23]]
| nationalteam2 = {{flagiconзнамеикона|Бразил}} [[Фудбалска репрезентација на Бразил|Бразил]]
| nationalcaps1 = 8 | nationalgoals1 = 3
| nationalcaps2 = 100 | nationalgoals2 = 28<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.rsssf.com/miscellaneous/braz-recintlp.html |title=Brazil – Record International Players |publisher=Rsssf.com |accessdate=3 May 2010}}</ref>