Разлика помеѓу преработките на „Машка ракометна репрезентација на Полска“

с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (→‎Надворешни врски: Отстранување на погрешно додадено, removed: Категорија:Луѓе од Лоѓ using AWB)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
Nickname = ''бело-црвени, гладијатори'' |
Association = [[Полска Ракометна Федерација|Полска Ракометна<br>Федерација]]|
Coach = {{flagiconзнамеикона|POL}} [[Богдан Вента]]<br /><small> (од 28 октомври 2004)</small> |
Most goals = [[Јерзи Клемпел]] - ''1170'' |
Ranking = 11 |
Ова е составот за [[Светско првенство во ракомет за мажи 2015|Светското првенство во ракомет за мажи 2015]].<ref>[http://ihf.info/files/CompetitionData/153/pdf/POL.pdf 2015 World Championship roster]</ref>
 
Тренер: {{flagiconзнамеикона|GER}} [[Михаел Биглер]]
 
{{Nat hs start}}