Разлика помеѓу преработките на „Зоранчо Шалевски“

Одземени 4 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
| clubnumber =
| position = лево крило
| clubs = {{flagiconзнамеикона|Macedonia}}
}}
'''Зоранчо Шалевски''' (роден на {{роден|19|февруари|1985}}<ref>http://www.macedoniahandball.com/default.aspx?mId=55&lId=1</ref>) е [[Македонија|македонски]] [[Ракомет|ракометарракомет]]ар кој игра за екипата на [[РК Тиквеш]] и за [[Машка ракометна репрезентација на Македонија|Македонската ракометна репрезентација]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Шалевски}}
 
{{Македонска ракометна репрезентација}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Шалевски}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Македонски ракометари]]