Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
с (Правописна исправка, replaced: битката кај → Битката кај, битката за → Битката за)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
|result=Руска победа
|territory=[[Букурешки договор (1812)|Букурешки договор]] ([[Бесарабија]] била заземена од Русија)
|combatant1={{flagiconзнамеикона|Russia}} [[Руска Империја]]
|combatant2={{flagiconзнамеикона|Ottoman Empire|1453}} [[Отоманско Царство]]
|commander1=
|commander2=