Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2001“

Додадени 12 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎Локација: Правописна исправка, replaced: оддржување → одржување (2) using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
|conductor =
|director =
|host = {{flagiconзнамеикона|Denmark}} Данска Радио Телевизија
|venue = Parken Stadium<br />Копенхаген, Данска
|winner = {{flag|Estonia}}<br />"Everybody"