Разлика помеѓу преработките на „Македонски Албанци“

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎Населување 1951-1956: Јазична исправка, replaced: Османската Империја → Османлиското Царство)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
|слика_наслов=Албанско католичко семејство од Скопје во 1910 година
|вкупен = 509.083
|регион1 = {{flagiconзнамеикона|Macedonia}} [[Македонија]]<br />{{ГЕР}} <br /> {{ШВА}} <br /> {{ДАН}}
|јазици=[[македонски]] и [[албански јазик]]
|религии=[[ислам]], многу мал дел [[католицизам]]