Разлика помеѓу преработките на „Масакр во Велес“

Додадени 12 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница (8))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
|fatalities=53
|injuries=
|perps= {{flagiconзнамеикона|Yugoslavia}} [[ОЗНА]]
|motive=
}}