Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Додадени 12 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
caption = Тане Николов|
birth_date = {{birth date|1873|3|9|df=y}} |
birth_place = [[Хасково]], [[Отоманско Царство]] (денешна {{flagiconзнамеикона|Bulgaria}}[[Бугарија]]) |
dead=dead|
death_date = {{death date and age|1947|1|19|1873|3|9|df=y}} |