Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Додадени 96 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (8)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница (3))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (8))
 
{{Infobox football biography 3
| name = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} Фернандо Торес
| image = [[File:Fernando Torres DEP-ATM 024 1200.jpg|200px]]
| caption = Фернандо Торес се загрева за [[ФК Атлетико Мадрид|Атлетико Мадрид]] во 2015
| nationalyears6 = 2002–2003
| nationalyears7 = 2003–
| nationalteam1 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Национален фудбалски тим на Шпанија|Шпанија U15]]
| nationalteam2 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Национален фудбалски тим на Шпанија|Шпанија U16]]
| nationalteam3 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Национален фудбалски тим на Шпанија|Шпанија U17]]
| nationalteam4 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Национален фудбалски тим на Шпанија|Шпанија U18]]
| nationalteam5 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Национален фудбалски тим на Шпанија|Шпанија U19]]
| nationalteam6 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Национален фудбалски тим на Шпанија|Шпанија U21]]
| nationalteam7 = {{flagiconзнамеикона|Шпанија}} [[Фудбалска репрезентација на Шпанија|Шпанија]]
| nationalcaps1 = 1
| nationalcaps2 = 9