Разлика помеѓу преработките на „Сува“

Додадени 12 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
 
|pushpin_mapsize =
|subdivision_type = Држава
|subdivision_name = {{flagiconзнамеикона|Fiji}}[[Фиџи]]
|subdivision_type1 = Остров
|subdivision_name1 = [[Вити Леву]]