Разлика помеѓу преработките на „Сен Дени (Реинион)“

Додадени 36 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
с (→‎Сообраќај: Јазична замена, replaced: == Транспорт == → == Сообраќај ==)
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
 
* [[Податотека:Flag of France.svg|20px]] [[Мец]] ([[Франција]])
* [[Податотека:Flag of France.svg|20px]] [[Ница]] ([[Франција]])
* {{flagiconзнамеикона|Morocco}} [[Тангер]], [[Мароко]]
* {{flagiconзнамеикона|Belgium}} Charleroi ([[Белгија]])
* {{flagiconзнамеикона|China}} Taiyuan, [[Кина]], од 2012
 
== Атракции ==