Разлика помеѓу преработките на „Полинезија“

Додадени 192 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (16)
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирана книга → наведена книга using AWB)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (16))
* {{flagcountry|New Zealand}}
* {{flagcountry|Niue}} — Нов Зеланд
* {{flagiconзнамеикона|Fiji}} [[Ротума]] — [[Фиџи]]
* {{flagcountry|Samoa}}
* {{flagcountry|Tokelau}} — Нов Зеланд
 
=== Околни полинезиски острови ===
* {{flagiconзнамеикона|Norfolk Island}} [[Норфолшки Остров]] — Австралија
* {{flagcountry|Pitcairn_Islands}} — [[Велика Британија]]
 
=== Меланезија ===
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Анута]] — [[Соломонски Острови]]
* {{flagiconзнамеикона|Vanuatu}} [[Меле (Вануату)|Меле]] — [[Вануату]]
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Белона (остров)|Белона]] — Соломонски Острови
* {{flagiconзнамеикона|Vanuatu}} [[Емае]] — Вануату
* {{flagiconзнамеикона|Papua New Guinea}} [[Нугурија]] — [[Папуа Нова Гвинеја]]
* {{flagiconзнамеикона|Papua New Guinea}} [[Нукуману]] — Папуа Нова Гвинеја
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Онтанг Јава]] — Соломонски Острови
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Пилени]] — Соломонски Острови
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Ренел]] — Соломонски Острови
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Сикаијана]] — Соломонски Острови
* {{flagiconзнамеикона|Papua New Guinea}} [[Таку]] — Папуа Нова Гвинеја
* {{flagiconзнамеикона|Solomon Islands}} [[Тикопија]] — Соломонски Острови
 
=== Микронезија ===
* {{flagiconзнамеикона|Federated States of Micronesia}} [[Капингаматанги]] — [[Микронезија]]
* {{flagiconзнамеикона|Federated States of Micronesia}} [[Нукуоро]] — Микронезија
 
== Наводи ==