Алдо Климан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: македонската литература → македонската книжевност (2))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
| caption = Алдо Климан
| birth_date = {{роден на|9|ноември|1950}}
| birth_place = {{flagiconзнамеикона|Macedonia}} {{роден во|Битола|Македонија}}
| death_date =
| death_place =