Светско првенство во фудбал 1978: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
 
| тимови = 106
| финалисти = 16
| победници = {{flagiconзнамеикона|Argentina|alt}}
| count = прва
| натпревари = 38
| голови = 102
| посетеност = 1546151
| најдобар стрелец = {{flagiconзнамеикона|Argentina|alt}} [[Марио Кемпес]]<br />[[#Scorers|6 гола]]
| најдобар играч = не е биран
}}
 
[[Податотека:Passarella world cup.jpg|мини|лево|]]
{| class="wikitable" style="text-align: center; margin: 0 auto;"
|-