Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

Додадени 72 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Меѓународна соработка: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (6)
с (→‎top: Исправка на име на параметар, replaced: веб → мрежно место)
с (→‎Меѓународна соработка: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (6))
 
==Меѓународна соработка==
* {{flagiconзнамеикона|Hungary}} Општина Фармош, [[Унгарија]] (21.11.2013)
* {{flagiconзнамеикона|Croatia}} Општина Дуги Рат, [[Хрватска]] (08.11.2013)
* {{flagiconзнамеикона|Albania}} [[Општина Пустец]], [[Албанија]]
* {{flagiconзнамеикона|Bulgaria}} [[Бугарија]] Општина Борован
* {{flagiconзнамеикона|Greece}} [[Илиџиево (општина)|Општина Илиџиево]] (Куфалија), Солунско, Егејска Македонија, [[Грција]]
* {{flagiconзнамеикона|Slovenia}} Општина Хрпеље-Козина, [[Словенија]]
 
== Редовни настани ==