Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Додадени 36 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3)
с (→‎Етимологија: Форматна исправка, replaced: 4 год. → 4 г.)
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
 
== Збратимени градови ==
* {{flagiconзнамеикона|Bulgaria}}[[Лом]], [[Бугарија]]
* {{flagiconзнамеикона|Kosovo}}[[Ѓаковица]], [[Република Косово|Косово]]
* {{flagiconзнамеикона|Turkey}}[[Капакли]], [[Турција]]
 
== Галерија ==